Paszynian spotkał się z ormiańską diasporą w Tbilisi

07-03-20 Promocja 0 comment

Premier Armenii Nikol Paszynian podczas swojej oficjalnej wizyty w Gruzji spotkał się z ormiańską diasporą. W trakcie spotkania Paszynian powiedział, że Ormianie mieszkający w Gruzji powinni być dumni , że są obywatelami tego kraju.

Podczas spotkania z Paszynianem student Tbiliskiego Uniwersytetu Państwowego, Rewik Karapetian zapytał premiera, czy Armenia ma jakiś państwowy program przewidujący powrót etnicznych Ormian do ich historycznej ojczyzny. W odpowiedzi Paszynian powiedział, że Ormianie mieszkający w Tbilisi mieszkają już w swojej ojczyźnie.

„Kiedy spotykam się na przykład z Ormianami mieszkającymi w Niemczech i oni pytają mnie o powrót do Armenii, to ten temat jest dla mnie jasny… Ale w Tbilisi, kiedy pytają mnie o to Ormianie mieszkający w Gruzji, mam wątpliwości. Jest tak, gdyż uważam, że Ormianie mieszkający w Tbilisi mieszkają w swojej ojczyźnie. I chcę przez to powiedzieć, że Ormianie mieszkający w Tbilisi i Ormianie mieszkający w całej Gruzji powinni być dumni z tego, że są gruzińskimi obywatelami. To jest bardzo ważne. My, Ormianie, jako naród, musimy starać się, by Gruzja była silna, rozwinięta, stabilna… A z kolei Gruzja musi postępować tak, by Armenia była silnym i stabilnym państwem” – powiedział Paszynian.

Źródło: ekhokavkaza.com

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium