Białoruś: Partia “Biełaja Ruś” organizuje wywóz ukraińskich dzieci z terenów okupowanych

06-05-23 Promocja 0 comment

Partia “Biełaja Ruś” przy wsparciu rosyjskiej organizacji Rossotrudniczestwo organizuje wywożenie ukraińskich dzieci z terenów zajętych przez wojska rosyjskie. Poinformował o tym przewodniczący partii Biełaja Ruś, Oleg Romanow. Wyjaśnił , że ze stroną rosyjską będą organizowane tzw. wymiany wzajemne, a także przyjmowanie ukraińskich dzieci na Białorusi. Przebywający w centrum prasowym przewodniczący przedstawicielstwa Rossotrudniczestwa na Białorusi Jurij Makuszyn dodał, że “niektóre projekty pomocy Donbasowi są już realizowane”. Pod koniec kwietnia 2023 roku pojawiła się informacja, że ponad setka dzieci z okupowanego przez Rosję terytorium obwodu zaporoskiego Ukrainy została wysłana na “wakacje” na Białoruś. Wywożenie nieletnich obywateli Ukrainy zorganizował ruch “Jesteśmy razem z Rosją” wraz z białoruską fundacją charytatywną imienia Aleksieja Tałaja.

Źródła: reform.by, zerkalo.io, euroradio.fm, sputnik.by.