Kirgistan: CgRL sponsoruje tydzień kultury chińskiej

01-03-18 Promocja 0 comment

23 lutego br. kirgisko-turecki uniwersytet Manas w Biszkeku (stolica Kirgistanu) ogłosił rozpoczęcie tygodnia kultury chińskiej. Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Wiosny/Nowego roku zgodnie z chińskim kalendarzem księżycowym i jest skierowane na wzmocnienie więzi kulturalnych pomiędzy Kirgistanem, a Chinami. Ponadto celem imprezy jest dotarcie z informacjami o chińskiej kulturze do liczby profesorów i studentów.

Tydzień kultury jest finansowany przez chiński Instytut Konfucjusza w Kirgistanie. Warto dodać, że na uniwersytecie Manas język chiński jest wykładany od początku jego założenia, natomiast tydzień kultury chińskiej ma miejsce po raz pierwszy w historii. W ciągu tygodnia odbędą się m.in: warsztaty z kaligrafii chińskiej oraz rysunku, pokazy chińskiej gimnastyki piosenek , tańców i filmu, Zademonstrowana zostanie także chińska kuchnia.

Tydzień kultury chińskiej potrwa do 2 marca br.

Źródło: http://russian.china.org.cn