Na Ukrainie rośnie ilość przypadków handlu ludźmi

01-08-17 Promocja 0 comment

W pierwszym półroczu 2017 roku Narodowa Policja Ukrainy zarejestrowała 144 przestępstwa związanych z handlem ludźmi oraz pomogła 156 ofiarom tego zjawiska, poinformowała policja 30 lipca.

Warto podkreślić, że w porównaniu z tym samym okresie poprzedniego roku, liczba podobnych przestępstw wzrosła o 140 % (z 60 przypadków). Wśród ofiar jest 119 kobiet, 37 mężczyzn i 12 dzieci. Funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali 69 przestępców zaangażowanych w „handel żywym towarem”.

„Najbardziej narażone  są kobiety w wieku 18-26 lat, dzieci  13-18 lat, i mężczyźni   25-60 lat. Główne kraje przeznaczenia  dla„ludzkiego towaru” to Rosja, Polska, Turcja, Ukraina, Niemcy, Izrael Grecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie” – poinformowała Policja Narodowa.

„Do werbowania potencjalnych ofiar handlu ludźmi przestępcy często wykorzystują internet. Proces werbowania odbywa się poprzez tworzenie specjalistycznych stron internetowych, odpowiednich grup w sieciach społecznościowych, nawiązywania bezpośredniego kontaktu  na serwisach randkowych, zamieszczenia ofert pracy etc.” – czytamy w oświadczeniu Policji.

Źródło: Ukraińska PrawdaMinisterstwo Spraw Wewnętrznych