Rosja zamknęła granicę z Chinami

01-02-20 Promocja 0 comment

Premier Rosji Michaił Miszustin wydał rozporządzenie o tymczasowym zamknięciu granicy z Chinami w celu zapobiegania rozpowszechnieniu się koronawirusa nCoV. Chociaż dotychczas w Rosji nie wykryto żadnego przypadku zakażenia, „musimy uczynić wszystko by chronić naszych ludzi”, oświadczył premier.

Utworzony został specjalny międzyresortowy sztab, który zajmuje się monitorowaniem sytuacji oraz opracowuje plan działań prewencyjnych. Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenia, które mają pomóc uniknąć zachorowania. Opublikowano także wykaz przydatnych leków.

Od 31 stycznia znacznie ograniczono połączenia kolejowe z Chinami. Z Moskwy do Pekinu będzie kursować tylko jeden pociąg. Wcześniej loty do Państwa Środka zawiesiły Uralskie Linie Lotnicze. Studentom z Chin, którzy podjęli naukę na rosyjskich uczelniach, do marca wydłużone zostały ferie.

Liczba osób zakażonych nowym koronowirusem zbliża się do 10 tys. Zarejestrowano 213 przypadków śmiertelnych. Z dnia na dzień poszerza się lista krajów, gdzie wykryto osoby zakażone tym wirusem. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła Stan Zagrożenia Zdrowia Publicznego o Znaczeniu Międzynarodowym.

Źródło: newsru.com