Szef gruzińskiego parlamentu z wizytą w Polsce

19-12-17 Promocja 0 comment

W dniach 17-19 grudnia oficjalną wizytę w Polsce składa  szef gruzińskiego parlamentu Irakli Kobachidze.

W pierwszym dniu Kobachidze spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, który poparł euroazjatyckie aspiracje Gruzji oraz podkreślił konieczność zacieśnienia współpracy gospodarczej i inwestycyjnej między obu krajami. Kobachidze odbył także spotkanie z marszałkiem Sejmu – Markiem Kuchcińskim i Senatu – Stanisławem Karczewskim oraz podpisał porozumienie o partnerstwie strategicznym między parlamentem gruzińskim i polskim. Ponadto, przewodniczący gruzińskiego parlamentu odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego i złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą gruzińskich oficerów Wojska Polskiego.

W trakcie trzydniowego pobytu w Polsce Irakli Kobachidze ma się również spotkać z przewodniczącą polsko-gruzińskiej grupy parlamentarnej Małgorzatą Gosiewską, przedstawicielami opozycji, gruzińskimi studentami a także  wygłosić wykład na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: newsgeorgia.ge, pap.pl

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium