Tajemniczy obiekt na granicy łotewsko-rosyjskiej: Ministerstwo Obrony Łotwy milczy

20-12-16 Promocja 0 comment

latviaMinisterstwo Obrony Łotwy nie komentuje informacji dotyczącej budowy obiektu w Pedeściu (łot. Pededze) – wsi okręgu Marienburg (Alūksnes novads), która graniczy z Rosją.

Sprawę budowy tajemniczego obiektu nagłośniły w zeszłym tygodniu łotewskie media, które zwróciły się po komentarz do Ministerstwa Obrony Łotwy. Chodzi o to, że w bezpośredniej bliskości działki znajduje baza wojskowa.

Jak informuje agencja LETA, w ministerstwie ograniczyli się do stwierdzenia, że obiekt „będzie służył potrzebom obronnym Łotwy”.

W samorządzie okręgu Marienburg też nie potrafili  nic powiedzieć  w sprawie   planów zabudowy działki,  poinformowali tylko, że najlepiej  prosić o wyjaśnienie Ministerstwo Obrony, które jest właścicielem ziemi.

Łotewski rząd 13 grudnia przekazał resortowi obrony grunty w okręgu Marienburg (Aluksne), gdzie planowana jest budowa kilku obiektów do ochrony wschodniej granicy Łotwy.

W okręgu znajduje się także Szkoła Piechoty oraz baza szkoleniowa „Lāčusils” („Niedźwiedzi las”).

Źródło: DELFI Žinios, Lietuvos rytas, DELFI.lv, Eesti Rahvusringhääling