Turkmenistan uczy się od Tatarstanu

09-04-18 Promocja 0 comment

Pod koniec marca br. specjaliści spółki państwowej Turkmennebit odbyli staże w Tatarstanie w zakładach CPK – Tatneft’ (miasto Almetiewsk). Szkolenie  polegało na przygotowaniu i podnoszeniu  kwalifikacji specjalistów w dziedzinie wydobycia oraz obróbki  ropy naftowej.

Przypomnijmy, że jest to już czwarta grupa Turkmenów, która zapoznaje się z innowacyjnymi metodami na  terenie Tatarstanu (Federacja Rosyjska).

Tym razem szkolenie nosiło tytuł   „Automatyzacja oraz kontrolne przyrządy pomiarowe procesów wydobycia ropy”,  jego uczestnicy odwiedzili  szereg  rafinerii Almetiewneft oraz przedsiębiorstw pomocniczych.

Turkmenistan wydobywa ok  10 mln ton ropy naftowej rocznie . Znaczna część jest zużywana w  kraju.

Źródła: nangs.org, hronikatm.com

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium