Czesi nie przyjmą już żadnego imigranta

13-06-17 admin 0 comment

Czesi przyjmują pomoc od UE i dlatego powinni wykazać solidarność przy wspólnym rozwiązywaniu kryzysu migracyjnego, stwierdził w przemówieniu na temat przyszłości UE Jean-Claude Juncker podczas swojego pobytu w Pradze.

Przewodniczący Komisji Europejskiej  zareagował w  ten sposób na oświadczenie czeskiego rządu, iż Republika Czeska na podstawie ustaleń podjętych dwa lata temu,

nie przyjmie ani jednego migranta.

J-C. Juncker oświadczył,  że wszystkie kraje pragną demokratycznej, dobrze prosperującej i bezpiecznej Europy: „Jestem przekonany, że Czesi są wielkimi Europejczykami i powinni być Europejczykami w kwestii migracji. Wy przyjmujecie pomoc od Europy i powinniście wykazać się solidarnością”, dodał.

Politykę migracyjną określił jako jedną z tych dziedzin, w których kraje UE powinny działać wspólnie, by osiągnąć sukces:  „Europa nie powinna regulować takich kwestii jak ilość wody w pojemniku w toalecie i podobne sprawy, ale istnieją rzeczy, które powinniśmy robić wspólnie” podkreślił szef Komisji Europejskiej.

Juncker przyznał, że  Europa kilku prędkości jest faktem. Dowodem ma być to, że nie wszystkie kraje przyjęły walutę Euro i nie wszystkie  znajdują się w strefie  Schengen.

Podkreślił jednak, że w podstawowych kwestiach wszystkie kraje są zgodne  czyli  pragną demokratycznej, bezpiecznej i dobrze  prosperującej Europy.

Źródło: Novinky.cz

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium