Rosyjskie linie lotnicze nie planują zaostrzenia  środków bezpieczeństwa

18-05-17 admin 0 comment

Rosyjskie linie lotnicze nie zamierzają zaostrzać środków bezpieczeństwa w związku z informacją amerykańskiego wywiadu o planach terrorystów przeprowadzenia zamachu na pokładzie jednego z samolotów lecących do USA.

 „Żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły”, oświadczył jeden z przedstawicieli służb zajmujących się bezpieczeństwem lotów pasażerskich.

Rosjanie na razie nie będą również wprowadzić zakazu wnoszenia na pokład samolotów laptopów oraz innego sprzętu elektronicznego. Wg Moskwy nie ma takiej potrzeby, gdyż kontrola bezpieczeństwa na rosyjskich lotniskach jest na najwyższym poziomie.

16 maja br. amerykańska stacja telewizyjna ABC poinformowała, że prezydent USA Donald Trump na spotkaniu z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowym podzielił się sekretną informacją o planach tzw. Państwa Islamskiego dotyczących przeprowadzenia zamachu na pokładzie samolotu pasażerskiego lecącego do USA.

Dziennikarze ABC zaznaczyli, że w związku z powyższym Stany Zjednoczone zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu wnoszenia laptopów na pokład samolotów kierujących się z Europy do USA.

Źródło: lenta.ru

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium