Skandal na Litwie: nauczycielka religii w Telšiai opowiedziała o gejach-pedofilach

28-04-17 Promocja 0 comment

Uczniom z gimnazjum litewskiego miasta Telšiai nauczycielka religii opowiadała o tym, że większość pedofilów była gejami. Sama nauczycielka mówi, że nie można ukryć prawdy przed dziećmi. Zdjęcia z lekcji trafiły do sieci społecznościowych.

Dyrektor gimnazjum Zydrunas Želnys powiedział portalowi Delfi, że wyjaśni sytuację. Według niego, zdjęcia są autentyczne i wykonane na lekcji religii. „Musimy dowiedzieć się, co się tam wydarzyło, w jakim kontekście” – powiedział.

Nauczycielka religii Loreta Raudytė długo pracuje w gimnazjum. Portalowi DELFI Raudytė powiedziała, że dane nie były jej wymysłem przedstawiła bowiem  informacje z oficjalnej broszury dra Paula Camerona z Family Research Institute.

„To jest skandal, za cos takiego muszą polecieć głowy” – napisał w Facebooku znany litewski dziennikarz Andrius Tapinas porównując sytuację do Czeczenii Kadyrowa, gdzie są stosowane represje wobec osób homoseksualnych.

Źródło: DELFI Žinios, Lietuvos rytas, DELFI.lv, Eesti Rahvusringhääling