11-klasistów  automatycznie wpisywano do prołukaszenkowskiej młodzieżówki

08-06-19 Promocja 0 comment

Jedynastoklasiści z Mińska dowiedzieli  się, że są członkami prółukaszenkowskiej, młodzieżówki – Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Okazało się, również, że opłacają składki, chociaż żadnych dokumentów nie podpisywali. Historię opisuje portal tut.by.

Sprawę odkryła jedna z uczennic stołecznej szkoły – po tym, jak poproszono ją o zapłacenie składki  członkowskiej, mimo, że, zgodnie z zapewnieniami zainteresowanej, nigdy nie miała  ona zamiaru przystępować do Związku Młodzieży.

Okazało się, że na  dokumencie widnieją  również nazwiska i podpisy  39 uczniów z ostatnich klas szkoły (na Białorusi 9–11)”.

Z papierów wynika, że uczniowie płacą „okresowe” składki w wysokości  1 białoruskiego rubla (ok. 2 złotych). Wnioski o przyjęcie do „młodzieżówki” zostały wypełnione tą samą  ręką i tym samym  długopisem, podpisy są w innych kolorze.

O tym, co się stało, dowiedzieli się rodzice. Dyrektorka obiecała, że wyjaśni całą sprawę. Następnego dnia, po zajęciach do klasy przeszła zastępczyni  dyrektorki i przeprosiła za „incydent”. Zapewniła, że odpowiedzialny za całą aferę  nauczyciel zostanie zwolniony za fałszerstwo.

Przedstawiciele Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży oświadczyli, że „była to prowokacja mająca na celu podważanie autorytetu organizacji młodzieżowej”.

Źródło: Nasza Niwa, Biełta, BiełaPAN, Biełorusskij Partizan

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium