14 Międzynarodowa SesjaKaukazologiczna Studentów, Absolwentów i Wykładowców Specjalizacji Kaukaskiej

02-04-16 Promocja 0 comment

Studium Europy Wschodniej ma przyjemność zaprosić do udziału w 14 Międzynarodowej Sesji Kaukazologicznej Studentów, Absolwentów i Wykładowców Specjalizacji Kaukaskiej

Seminarium Kaukaskie Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego organizuje 14 Międzynarodową Sesję Kaukazologiczną Studentów, Absolwentów i Wykładowców Specjalizacji Kaukaskiej, która odbędzie się w dn. 21 Maja 2016 r. w Sali Narożnej Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom współczesnych problemów w państwach Kaukazu, wsparcie studentów, doktorantów i absolwentów w pracach badawczych związanych z regionem, a także pomoc w integracji środowiska naukowego kaukazologów. Prezentacja osiągnięć  naukowych studentów, zarówno tych, którzy ukończyli swoje prace badawcze jak i tych, którzy są w trakcie przygotowywania prac magisterskich w ramach specjalizacji kaukaskiej. Konferencja obejmuje społeczne i kulturowe aspekty transformacji w państwach zakaukaskich, kwestie konfliktów terytorialnych prowadzących do powstania niestabilnych stref na Kaukazie, relacje Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych z krajami zakaukaskimi.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do 1 kwietnia 2016 r., zawierających: tytuł wystąpienia, abstrakt (około 1-1,5 tys. znaków) oraz krótki biogram na adres: m.chodola@student.uw.edu.pl

Wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione przez Komitet naukowy konferencji. Listy informujące wszystkich zgłaszających się o decyzji Komitetu zostaną wysłane do 15 kwietnia 2016 r.

Język konferencji: polski, angielski i rosyjski. Pełen tekst wystąpienia, w postaci artykułu naukowego z dołączeniem tytułu oraz abstraktu w języku angielskim – należy dostarczyć na adres m.chodola@student.uw.edu.pl do 15 maja 2016 r. Planowane jest wydanie materiałów online  publikacji www.studium.uw.edu.pl

Koordynator konferencji – David Kolbaia, kierownik Seminarium Kaukaskiego Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Sekretarz naukowy konferencji: Milana Chodoła, studentka Specjalizacji Kaukaskiej Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego

Adres Komitetu organizacyjnego konferencji
Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego