Białoruś i Wietnam omówiły współpracę w zakresie działań pokojowych

21-12-23 Promocja 0 comment

Delegacja białoruskiego Ministerstwa Obrony udała się z wizytą do Wietnamu. Wizyta potrwa od 19 do 21 grudnia. Na czele delegacji stoi szef Departamentu Międzynarodowej Współpracy Wojskowej – asystent ministra obrony  WaleryjRawienka. “Planowany jest szereg spotkań dwustronnych, podczas których przedstawiciele Białorusi i Wietnamu wymienią poglądy na temat  sytuacji wojskowej i politycznej, a także omówią stan i perspektywy współpracy wojskowej” – poinformowało wcześniej Ministerstwo Obrony. 20 grudnia Białoruś i Wietnam omówiły akierunki  budowania współpracy w zakresie działań pokojowych. WaleryjRawienka spotkał się z Pham Manh Thang, szefem Departamentu Operacji Pokojowych wietnamskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Strona białoruska wyraziła zainteresowanie kwestią szkolenia swoich przedstawicieli w oparciu o Centrum Szkoleniowe Departamentu Operacji Pokojowych. Obie strony wyraziły również zainteresowanie utrzymaniem dialogu i intensyfikacją kontaktów wojskowych na wszystkich poziomach. Zostało to omówione podczas dwustronnego spotkania w Hanoi asystenta ministra obrony ds. międzynarodowej współpracy wojskowej Białorusi i Vu Thanh Van, szefa Departamentu Stosunków Zewnętrznych wietnamskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Strony omówiły wyniki realizacji Planu Współpracy Dwustronnej na 2023 rok i uzgodniły listę działań na następny rok, informuje służba prasowa białoruskiego Ministerstwa Obrony.

Źródła: t.me/modmilby, reform.by, belta.by, sb.by.