Białoruś: W ciągu roku wojska wewnętrzne utworzyły 5 nowych jednostek sił specjalnych

14-11-23 Promocja 0 comment

W 2023 roku białoruskie wojska wewnętrzne uformowały 5 nowych jednostek sił specjalnych. Poinformował o tym wiceminister spraw wewnętrznych Mikałaj Karpiankou. Według niego, dzięki Grupie Wagnera bojownicy przeszli “intensywny kurs specjalistycznego szkolenia bojowego”. “Wojska wewnętrzne utworzyły w tym roku pięć nowych jednostek specjalnego przeznaczenia. Teraz tworzona jest szósta. Powołaliśmy dwa oddziały ochotnicze i powiększyliśmy nasze jednostki specjalne. Wiadomo, że są one także bardzo dobrze wyposażone jeżeli idzie o sprzęt. A dzięki instruktorom z Grupy Wagnera wspólnie przeszli intensywny kurs bojowego szkolenia specjalistycznego” – powiedział Karpiankou.

Źródła: ctv.by, reform.by.