Białoruski Zjednoczony Gabinet Przejściowy rozszerza współpracę ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego

23-12-23 Promocja 0 comment

Przedstawicielka Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego ds. Odrodzenia Narodowego Alina Kouszyk i jej zastępca Paweł Barkouski odbyli robocze spotkanie z dyrekcją Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas spotkania obie strony omówiły dostosowanie programu Kalinowskiego do obecnych realiów, współpracę z polskim Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego i Nauki w celu poprawy warunków stypendialnych, partnerstwo ze Studiami Dyplomatycznymi Uniwersytetu Warszawskiego, a także rozszerzenie i wzmocnienie pracy Centrum Studiów Białoruskich przy SEW UW. Spotkanie było kontynuacją trwających konsultacji Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego ze środowiskiem akademickim. “Uzgodniliśmy, że zajmiemy się bieżącymi problemami studentów objętych programem Kalinowskiego, zwiększymy  otwartość programu oraz omówimy możliwość poprawy warunków studiowania poprzez konsultacje z polskim Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego i Nauki” – powiedziała Alina Kouszyk. Oprócz tego rozmawiano o stażach dla absolwentów specjalności dyplomatycznych. Kouszyk dodała, że Centrum Studiów Białoruskich będzie rozwijane jako jeden z głównych ośrodków studiów białoruskich i anglojęzycznych poświęconych  Białorusi z rozbudowanym komponentem edukacyjnym.

Źródła: t.me/CabinetBelarus, reform.by.