Gruzińskie Marzenie wyjaśniło, czemu nie można puścić prezydent do Brukseli

20-05-23 Promocja 0 comment

Rządząca partia Gruzińskie Marzenie uważa, że wizyta prezydent Salome Zurabiszwili w Brukseli utrudni proces integracji europejskiej. Jak wyjaśnił przewodniczący partii IrakliKobachidze, lepiej, żeby prezydent nie miała pola dla złośliwych wypowiedzi.

Lider Gruzińskiego Marzenia skomentow w ten sposób komunikat administracji głowy państwa, że kiedy 15 maja prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o wznowieniu bezpośrednich połączeń lotniczych z Gruzją, rząd wydał zgodę na loty jeszcze tego samego dnia. Władza wykonawcza na razie nie zgodziła się na podróż Zurabiszwili do UE w celu wzięcia udziału w sesji Parlamentu Europejskiego.

„Obawiamy się, że wizyta pani prezydent i jej oświadczenia zaszkodzą naszym wysiłkom na rzecz uzyskania statusu kandydata [do przystąpienia do UE]. Posłuchajcie wypowiedzi pani prezydent w budynku gruzińskiego parlamentu, kiedy przemawiała, a zgodzicie się, że są one sprzeczne z dążeniem Gruzji do uzyskania statusu kandydata w grudniu. <…> Lepiej, aby prezydent nie występowała na międzynarodowej arenie z takimi dyskredytującymi oświadczeniami, aby nie zaszkodzić procesowi uzyskiwania statusu kandydata” – podsumował polityk.

Źródło: sova.news

Opracowanie: BIS –  Biuletyn Informacyjny Studium