Gruzja wstrzymuje się z przywróceniem regularnych połączeń lotniczych

27-06-20 Promocja 0 comment

Mimo że gruzińskie władze planowały otworzyć granice dla turystów już 1 lipca, 25 czerwca minister gospodarki Natia Turnawa poinformowała, że wznowienie regularnych połączeń lotniczych może nastąpić dopiero w sierpniu. Turnawa wyjaśniła, że przywrócenie lotów zależy od sytuacji epidemiologicznej na świecie, ta zaś ciągle pozostaje niestabilna, a dla władzy priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom w kraju.

„Prawdopodobnie będziemy musieli przedłużyć ograniczenia na regularne loty do końca lipca. Jednak loty czarterowe nadal realizowane i będą realizowane w lipcu. Gdybyśmy teraz w pełnym wymiarze przywrócili regularne loty, nie byłaby to odpowiedzialna decyzja” – powiedziała minister. W tej chwili wiadomo, że linie lotnicze Georgian Airways zrealizują w lipcu loty czarterowe do Amsterdamu, Wiednia i Tel Awiwu.

Wcześniej gruzińskie władze przyznały, że porozumienie ws. przywrócenia lotów z krajami partnerskimi nie zostało osiągnięte. 25 czerwca Unia Europejska poinformowała jednak, że 1 lipca planuje otworzyć swoje granice dla niektórych krajów nie będących członkami UE, w tym dla Gruzji.

Na razie Agencja Lotnictwa Cywilnego Gruzji wezwała obywateli do powstrzymania się od zakupu biletów lotniczych do czasu podjęcia przez władze ostatecznej decyzji w sprawie wznowienia połączeń lotniczych i zatwierdzenia oficjalnych rozkładów lotów.

Źródło: sova.news, oc-media.org

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium