Kosowo: Porozumienie o wspólnej polityce zagranicznej z Albanią

04-07-19 Promocja 0 comment

Kosowo i Albania zawarły porozumienie dotyczące  prowadzenia wspólnej  polityki zagranicznej, zakłada ono także otworzenie wspólnych ambasad. Dokument został podpisany w Tyranie przez szefa kosowskiego MSZ Behgjeta Pacolli i jego albańskiego odpowiednika Genta Vakaj. Oba państwa doszły do porozumienia w sprawie ścisłej koordynacji polityki zagranicznej, tworzenia wspólnych misji dyplomatycznych i wymiany kadry  oraz  doświadczeń mających pomóc  we wspieraniu swoich narodowych interesów.

„To  bardziej polityczne widowisko, niż  decyzja realnie poprawiająca  nasze stosunków. Albania nie powinna wiązać się z Kosowem, ale  iść swoją drogą. Wystarczy, żeby sąsiedzi sobie nie szkodzili”-  skomentował umowę Nezir Kraki, politolog z Kosowa, profesor francuskiego Uniwersytetu Paris-Est Créteil.

Źródło: Balkan Insight

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium