Kreml potwierdza informacje o przyjaźni Putina z Tillersona

15-12-16 Promocja 0 comment

rosjaPrzedstawiciele rosyjskiej władzy, łącznie z prezydentem tego kraju Władimirem Putinem, mają dobre relacje z Rexem Tillersonem, szefem Exxon Mobile, nominowanym przez  prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa na stanowisko szefa amerykańskiej dyplomacji.

Informację o przyjaznych stosunkach Putina i Tillersona potwierdził Jurij Uszakow, doradca rosyjskiego przywódcy. Oświadczył on, że kandydat na Sekretarza Stanu USA to człowiek „solidny i profesjonalista”. Uszakow przypomniał również, że Tillerson został odznaczony przez Putina najwyższym  rosyjskim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom, Orderem Przyjaźni.

W lutym br. szef Exxon Mobile podczas spotkania ze studentami Uniwersytetu w Texasie oświadczył, że „ma bliskie relacje z Władimirem Putinem, który docenia jego zdolności jako biznesmena”.

The Wall Street Journal zwrócił uwagę również na to, że Tillerson wszedł do zarządu Exxon Mobile w dużej merze dzięki zawarciu z Putinem umowy o realizacji wspólnego rosyjsko-amerykańskiego projektu energetycznego na Dalekim Wschodzie.

Donald Trump poinformował o desygnowaniu Rexa Tillersona na stanowisko Sekretarza Stanu w dniu 13 grudnia br. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow oświadczył, że Rosja przyjmuje ten wybór i jest gotowa pracować z nowym szefem  dyplomacji USA.

Źródło: polit.ru