Minister edukacji Estonii Kristina Kallas z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

13-02-24 Promocja 0 comment

W dniach 12 i 13 lutego minister edukacji i nauki Kristina Kallas przybywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie bierze udział w Światowym Szczycie Rządów. Kallas uczestniczy w dyskusji panelowej na temat edukacji. Po dyskusji zaplanowane jest spotkanie z Ahmadem Belhoulem Al Falasim, ministrem edukacji ZEA, w celu omówienia sposobów zacieśnienia współpracy w dziedzinie edukacji. Poza tym, Kallas zaprezentuje swojemu koledze estoński model szkoły, który jest obecnie rozwijany. W ramach wizyty minister odwiedzi również emirat Ras Al-Chajma, gdzie spotka się z władcą emiratu, szejkiem Saudem bin Saqr Al Quasimim, a także odwiedzi lokalną szkołę i uniwersytet.

Źródła: postimees.ee, err.ee