Mołdawska armia bierze udział w ukraińsko-amerykańskich manewrach wojskowych

10-07-18 Promocja 0 comment

Kontyngent Armii Narodowej Mołdawii bierze udział w międzynarodowych ćwiczeniach wojskowych „Sea Breeze 2018” odbywających się w dniach 9-21 lipca na poligonie „Szeroki Łan” w obwodzie mikołajewskim na południu Ukrainy.

Według dowódcy mołdawskiej armii Igora Cutiego, celem manewrów, w których uczestniczy  80 żołnierzy z Brygady Zmotoryzowanej im. Stefana cel Mare, jest podwyższenie poziomu współdziałania  sił wielonarodowych w trakcie operacji pokojowych.

Dowódca dodał, że w tym roku w ćwiczeniach weźmie udział 15 pojazdów HMMWV (Hamvi – lekkie pojazdy wojskowe). Ponadto czterech mołdawskich oficerów będzie zasiadać w Sztabie Generalnym manewrów stacjonującym w Odessie.

Dodajmy, że w ćwiczeniach „Sea Breeze 2018” wezmą udział żołnierze z Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Grecji, Gruzji, Danii, Estonii,  Litwy, Mołdawii, Norwegii, Rumunii, Polski, USA, Kanady, Turcji, Ukrainy i Szwecji. Armia Narodowa Mołdawii uczestniczy w „Sea Breeze” od 2007 roku. Organizatorami odbywających się po raz piętnasty manewrów są Ukraina i USA.

Źródło: Deschide.md

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium