Pensje nauczycieli w Armenii wzrosną do 230 dolarów

29-09-17 Promocja 0 comment

29.09.2017

Minister Edukacji i Nauki Levon Mkrtczjan ogłosił, że w Armenii planowana jest podwyżka pensji dla nauczycieli. Konieczność takiego rozwiązania była od dłuższego czasu przedmiotem debaty publicznej.

Obecnie w systemie edukacji wysokość pensji  zależna jest od liczby uczniów w klasach – im jest ich więcej, tym wyższa jest pensja nauczyciela. W związku z tym na wsiach, gdzie populacja jest mniejsza, zarobki nauczycieli są niższe przy tym samym wymiarze przepracowanych godzin.

Obecnie, przy średniej wielkości klasach, pensja nauczycielska wynosi 95 tysięcy dramów (200 dolarów). Jednak według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki w około 30% szkół Armenii klasy liczą mniej niż 10 uczniów. Zgodnie z nowymi wytycznymi, nauczyciele będą zarabiać minimalnie 110 tysięcy dramów (230 dolarów). Będą również otrzymywać dodatek do pensji w zależności od ilości przepracowanych godzin.

Źródło: jam-news.net

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium