Ponad 36% pracowników z Ukrainy chce zaszczepić przeciwko COVID-19 się w Polsce

17-05-21 Promocja 0 comment

36% pracowników z Ukrainy zatrudnionych w Polsce chciałoby się zaszczepić w naszym kraju przeciwko COVID-19. Świadczą o tym wyniki badania socjologicznego “Pracownik zagraniczny w dobie pandemii” przeprowadzonego w kwietniu i maju 2021 przez agencję EWL Group oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Badanie pokazało, że 36,1% pracowników zagranicznych (głównie z Ukrainy) jest gotowych zaszczepić się przeciwko koronawirusowi w Polsce. Nie wyraża gotowości do zaszczepienia się w naszym kraju 31,1% ankietowanych. Niemal co trzeci (32%) migrant zarobkowy na razie nie podjęło żadnej decyzji . Zaledwie niecały procent badanych (0,8%) zadeklarował, że jest już po szczepieniu przeciwko COVID-19 lub w jego trakcie.

Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami płynącymi z resortu zdrowia, obcokrajowcy posiadający prawo legalnego pobyty na terenie Polski mogą bezpłatnie skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Trzecia tura badania socjologicznego „Pracownik zagraniczny w dobie pandemii” została przeprowadzone w kwietniu i maju 2021 roku przez EWL S.A. oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Metodą CAWI (Computer AssistedWeb Interview) przebadanych zostało 620 pracujących w Polsce cudzoziemców, głównie z Ukrainy.

Źródło: Ukrinform