Putin: główna misja rosyjskiej rodziny to rodzenie dzieci

24-01-24 Promocja 0 comment

Dla rosyjskich rodzin nie ma większej misji niż rodzenie dzieci, oświadczył  Władimir Putin.

„Dzisiaj w wielu krajach, jak zapewne wiecie, instytucja rodziny oraz normalne wartości ludzkie w sposób cyniczny są niszczone, zastępowane wartościami fałszywymi. Tradycyjne wartości rodzinne odchodzą tam w niepamięć”, stwierdził prezydent podczas ceremonii inauguracji Roku Rodziny i spotkania ze zwycięzcami konkursu „Rodzina Roku”.

Dodał, że to właśnie w rodzinach wielodzietnych państwo pokłada największe nadzieje. Wyraził też przekonanie, że osoby, skierowane na tzw. specjalną operację wojskową na Ukrainie po powrocie „odnajdą siebie” w życiu cywilnym.

W 2023 r. współczynnik urodzeń w Rosji wyniósł 8,7 na 100 000 mieszkańców (najmniej od 2000 r.) W porównaniu z 2022 r., który pod tym względem był najgorszym za czasów rządów Putina, odnotowano spadek o 3,3%.

Źródło: gazeta.ru