Putin likwiduje Krymski Okręg Federalny i przetasowuje kadry

29-07-16 Promocja 0 comment

Prezydent Rosji Władimir Putin w dniu swoich imienin przeprowadził zakrojone na szeroką skalę zmiany kadrowe oraz zlikwidował Krymski Okręg Federalny.

Z dotychczasowymi miejscami pracy musiało pożegnać się czterech gubernatorów, pięciu przedstawicieli prezydenta w okręgach federalnych oraz szef służby celnej Andriej Bieljaninow.

Nowe stanowiska pracy zajęło trzech urzędników wywodzących się ze służb specjalnych. Większości zdymisjonowanych zaproponowano nowe miejsca pracy.

W miejsce podejrzanego o przemyt alkoholu Beljaninowa na czele służby celnej stanął Władimir Buławin, który poprzednio wykonywał obowiązki przedstawiciela prezydenta Rosji w Północno-Zachodnim Okręgu Federalnym. Putin zdymisjonował  również  gubernatora obwodu kirowskiego Nikitę Biełych z powodu „utraty zaufania”. Były gubernator, który w latach 2005-2008 kierował opozycyjnym ugrupowaniem Sojusz Prawych Sił obecnie znajduje się w areszcie. Jest podejrzany o przyjęcie łapówki w wysokości kilkuset tysięcy euro. Sam oskarżony twierdzi, że  zarzuty  mają podłoże polityczne.

Krymski Okręg Federalny, utworzony w marcu 2014 r., został połączony z Południowym Okręgiem Federalnym, którego centrum administracyjnym jest miasto Rostów nad Donem.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium