Putin: źródło tragedii na Krymie to globalizacja i sieci społecznościowe

19-10-18 Promocja 0 comment

Prezydent Rosji Władimir Putin uważa, że źródeł strzelaniny w technikum politechnicznym w mieście Kercz na Krymie, w wyniku którego zginęło 21 osób a ponad 50 zostało rannych, należy upatrywać w globalizacji oraz szkodliwym wpływie sieci społecznościowych.

Wg niego, Władisław Roslakow, który dokonał tego aktu, poszedł za przykładem wydarzeń do których doszło w szkołach USA, gdzie strzelaniny zdarzają się dość często.

„Młodzi ludzie z niestabilną psychiką wymyślają dla siebie pseudo bohaterów. Oznacza to, że my wszyscy, nie tylko w Rosji, ale na całym świecie, w nieodpowiedni sposób reagujemy na zmieniającą się sytuację. Nie stwarzamy potrzebnych, ciekawych propozycji dla osób młodych które  przyswajają pewien surogat heroizmu. Prowadzi to do podobnych tragedii”.

Władisław Roslakow był uczniem politechnicznego technikum. W ataku na swoich kolegów i nauczycieli użył nie tylko broni myśliwskiej, lecz również ładunkow wybuchowych własnej konstrukcji. Po eksplozji, Roslakow popełnił samobójstwo.. Śledczy poszukują motywów, którymi kierował się zamachowiec, a w niektórych rosyjskich mediach już pojawiły się informacje, że Roslakow dwa razy odwiedził Ukrainę.

Źródło: newsru.com