Rosja jest zaniepokojona amerykańskim programem rozwoju rakiet sterujących

31-10-19 Promocja 0 comment

„USA rozwijają program produkcji rakiet sterujących z wykorzystaniem wyrzutni pocisków rakietowych MK-41, które ze względu na swój uniwersalny charakter wywołują zaniepokojenie Rosji”, oświadczył wiceszef rosyjskiej dyplomacji Aleksander Gruszko.

24 takie  wyrzutnie są już rozmieszczone w Rumunii, a kolejnych 48 w następnym roku znajdzie się w Polsce.

Moskwa liczy na to, że kraje, które nie chcą mieć na swoim terytorium rakiet średniego i krótkiego zasięgu, przyłączą się do rosyjskiej propozycji dot. wprowadzenia moratorium na ich rozmieszczenie.

Rosja jest jednak  przygotowana na różne scenariusze, tym bardziej, że Waszyngton w następnym roku zamierza przeprowadzić testy rakiet balistycznych. Jest jasne, że jeśli USA podjęły decyzję o produkcji tych rakiet, to będą chciały gdzieś je rozlokować”, stwierdził Gruszko.

Źródło: newsru.com