Studenci chcą zakazania liderowi Gruzińskiego Marzenia prowadzenia wykładów na uniwersytecie

20-06-23 Promocja 0 comment

Część studentów Państwowego Uniwersytetu im. Dżawachiszwilego w Tbilisi (TSU) zorganizowało protest, domagając się zakazania przewodniczącemu Gruzińskiego Marzenia, Irakliemu Kobachidzemu, prowadzenia wykładów na uniwersytecie.

„Równolegle do ogromnej presji wywieranej przez rząd na młodzież, język nienawiści i przemocy przeniknął również do przestrzeni akademickiej. W ostatnich dniach wielu studentów stało się ofiarami przemocy inspirowanej przez rząd. Irakli Kobachidze i inni podobni mu zdrajcy, nie potrafiący zaakceptować odmiennej opinii, rozwścieczyli studentów broniących wolności słowa” – oświadczyli organizatorzy akcji.

Akcja została ogłoszona po tym, jak studenci próbujący protestować podczas wykładu Kobachidze na uniwersytecie zostali fizycznie zaatakowani. Ofiary twierdzą, że agresorami byli przedstawiciele młodzieżówki Gruzińskiego Marzenia.

Wcześniej studenci zorganizowali akcję, w trakcie której obrzucili przewodniczącego partii rządzącej rublami. Studenci TSU coraz częściej organizują podobne demonstracje wymierzone w Kobachidzego, odkąd Gruzińskie Marzenie i jego przewodniczący poparli odrzuconą ostatecznie ustawę o „zagranicznych agentach”.

Źródło: ekhokavkaza.com

Opracowanie: BIS –  Biuletyn Informacyjny Studium