Wysokiej rangi przedstawiciel NATO chwali ukraińską kontrofensywę

05-07-23 Promocja 0 comment

Kontrofensywa Ukrainy przeciwko rosyjskim okupantom jest utrudniona ze względu na zaminowanie terenu i inne przeszkody, ale ukraińskie siły mają rację działając rozważnie – powiedział 3 lipca szef Komitetu Wojskowego NATO, admirał Rob Bauer.

„Kontratak jest trudny… Ludzie nie powinni myśleć, że to łatwa przechadzka. Nigdy tak nie będzie” – powiedział admirał.

Według niego, ukraińskie siły starając się przedrzeć przez linie rosyjskie napotykają  przeszkody  do 30 kilometrów w głąb,.

„W Normandii podczas II wojny światowej widzieliśmy, że sojusznikom zajęło siedem, osiem, dziewięć tygodni, aby ostatecznie przełamać niemieckie linie obronne. Dlatego nie jest dziwne, że to (kontrofensywa Ukraińców – red.) nie przebiega tak szybko” – dodał.

Bauer powiedział, że ukraińskie siły wojskowe postąpiły słusznie, działając ostrożnie, aby uniknąć dużych strat.„To jest niezwykle skomplikowana operacja, i uważam, że sposób, w jaki ją prowadzą, zasługuje na pochwałę” – oznajmił.

Rob Bauer podkreślił, że ukraińskie siły nie powinny być poddawane presji ani krytyce za to, że nie przeprowadzają operacji szybciej.

Źródło: Ukraińska Prawda