Zełenski: Wojna zakończy się, kiedy Ukraina odzyska wszystkie swoje terytoria

12-05-22 Promocja 0 comment

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że wojna z Rosją zakończy się wtedy, gdy Ukraina odzyska wszystkie swoje terytoria i mieszkańców. Ukraiński przywódca poinformował o tym 11 maja podczas spotkania online ze studentami czołowych francuskich uniwersytetów.

„Wojna się dla narodu ukraińskiego skończy dopiero wtedy, gdy odzyskamy swoją ziemię. To prawda. Szczerze mówię: nie potrzebujemy cudzego… Chcemy przywrócić pokój naszemu państwu, naszej ziemi” – powiedział Zalewski.

Przywódca państwa ukraińskiego podkreślił, że Rosja po kolei odbierała Ukrainie wszystkie  prawa: prawo do ziemi, prawo wyboru, aż w końcu odbiera prawo „do życia”. Zełenski wyjaśnił francuskiej młodzieży, że Ukraińcy walczą teraz o swoje prawo do istnienia, składając w ofierze życie „najlepszych obywateli”.

Ukraiński prezydent wyjaśnił, że negocjacje będzie można prowadzić tylko wtedy, gdy ​​Rosja uświadomi sobie swoje błędy i katastroficzny charakter swoich decyzji i będzie gotowa przyjąć karę za zbrodnie popełnione na Ukrainie.

Źródło: Ukraińska Prawda