Zurabiszwili odmówiła udziału w debatach telewizyjnych z Grigolem Waszadze

24-11-18 Promocja 0 comment

Popierana przez Gruzińskie Marzenie niezależna kandydatka na stanowisko prezydenta Gruzji Salome Zurabiszwili odmówiła udziału w debatach telewizyjnych z kandydatem opozycji Grigolem Waszadze.

Powodem, jest brak „konkurencji tematycznej”. Zdaniem, Zurabiszwili zamiast prowadzić „europejską kampanię wyborczą”, jej oponenci zajmują się zniesławianiem i rzucaniem gróźb pod jej adresem – dlatego też kandydatka nie uważa za celowe uczestniczenie w debatach.

Zamiast w debatach, Salome Zurabiszwili zamierza wystąpić w programie „Wybory 2018” w telewizji publicznej. Tymczasem w sztabie wyborczym Grigola Waszadzego poinformowano media, że kandydat opozycji jest gotowy do dyskusji i uważa, że bezpośrednie debaty pomiędzy kandydatami na stanowisko prezydenta są ważne dla wyborców.

W przeciwieństwie do Salome Zurabiszwili, udzielający się w kampanii wyborczej jej syn – Tejmuraz Gordżestani – zaproponował przeprowadzenie wspólnej debaty z synem Grigola Waszadze – Nodarem Waszadze. Tejmuraz Gordżestani zarzucił synowi oponenta , że ten nie wspiera publicznie swojego ojca w kampanii wyborczej.

Salome Zurabiszwili ma dwoje dzieci – syna Tejmuraza (32 l.) i córkę Ketewan (29 l.) Gordżestani. Podobnie jak sama Salome Zurabiszwili, oboje dorastali w Paryżu. Tejmuraz jest dyplomatą i pracuje w misji ONZ, Ketewan prowadzi program sportowy w paryskiej telewizji. Dzieci Zurabiszwili przyjechały do Gruzji przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, aby wesprzeć swoją matkę. Tejmuraz i Ketewan wielokrotnie pojawiali się w różnych programach telewizyjnych, udzielali wywiadów prasie i wygłaszali oświadczenia podczas kampanii wyborczej kandydatki.

Grigol Waszadze ma także dwójkę dzieci: syna Nodara Waszadze z pierwszego małżeństwa, o którym wiadomo jedynie, że mieszka w Rosji, oraz 12-letnią córkę Elenę Waszadze, której matką jest obecna żona polityka, primabalerina Nino Ananiaszwili.

Źródło: ekhokavkaza.com, jam-news.net

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium