Ceremonia zamknięcia XXVI Wschodniej Szkoły Letniej

21-07-17 Promocja 0 comment

W dniu 21.07.2017 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów – Potockich odbyła się

ceremonia zamknięcia XXVI Wschodniej Szkoły Letniej.

Ceremonię otworzył i poprowadził dyr. Jan Malicki. W swoim przemówieniu dyr. Malicki opowiadał o dramatycznej historii Warszawy i jej mieszkańców, co stanowiło punkt wyjścia dla przedstawienia sylwetki prof. Kruszewskiego – nie tylko wspaniałego naukowca, ale też wielkiego patrioty, uczestnika Powstania Warszawskiego, członka armii gen. Andresa.

DSC_0052

Profesor Kruszewski, w swoim wykładzie „Potential impact of changing US political situation on Russia/US and global relations” przedstawił przyczyny wyboru i możliwe skutki polityki Donalda Trumpa. Cały wykład prof. Kruszewskiego dostępny jest na naszym kanale You Tube.

DSC_0047

Po wykładzie profesora nastąpiła ceremonia wręczenia dyplomów absolwentom tegorocznej Wschodniej Szkoły Letniej.

Specjalne odznaczenia otrzymały lektorki Szkoły Języków Wschodnich.

Rektor UW postanowił również odznaczyć specjalnym medalem dwoje bardzo ważnych dla SEW wykładowców: prof. Jane Curry i prof. Zbigniewa Kruszewskiego. Po bardzo emocjonalnych mowach prof. Curry i Kruszewskiego, absolwenci i wykładowcy udali się na symboliczną lampkę wina.

DSC_0254

Poniżej prezentujemy zdjęcia z ceremonii.