Wizyta studentów SEW w Ambasadzie Rep. Czeskiej w Polsce

24-04-24 Promocja 0 comment

W dniu 23 kwietnia 2024 r. studenci specjalizacji środkowoeuropejskiej wraz z dr Ireną Bilińską (kierowniczką specjalizacji) wzięli udział w spotkaniu z Ambasadorem Republiki Czeskiej w Polsce, Břetislavem Dančákiem.

Wizyta odbyła się w siedzibie Ambasady przy ulicy Koszykowej w Warszawie. Podczas spotkania poruszono szereg ważnych tematów, w tym:

• Aktualne problemy geopolityczne
  • Współpraca w regionie
  • Wsparcie Republiki Czeskiej dla Ukrainy i białoruskiej opozycji

Ambasador Dančák podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tych zagadnień, a studenci mieli okazję zadać pytania i podzielić się swoimi opiniami.

Wizyta była doskonałą okazją dla studentów, aby dowiedzieć się więcej o bieżących wydarzeniach w regionie środkowoeuropejskim oraz o roli Republiki Czeskiej w tym obszarze. Spotkanie było również okazją do nawiązania kontaktów z przedstawicielami czeskiej dyplomacji.

Dziękujemy Ambasadorowi Břetislavowi Dančákowi za gościnę i możliwość odbycia tego owocnego spotkania.