Ministerstwo Obrony Rosji: około 90% terytorium Syrii wyzwolono od tzw. Państwa Islamskiego

22-09-17 Promocja 0 comment

Od momentu rozpoczęcia rosyjskiej operacji zbrojnej w Syrii prawie 90% terytorium tego kraju wyzwolonych spod władzy tzw. Państwa Islamskiego, poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji.

Rosyjska operacja zbrojna w Syrii rozpoczęła się 30 września 2015 r. Od tamtej pory rosyjskie lotnictwo wykonało ponad 30 tys. nalotów, bombardując prawie 97 tys. różnych obiektów. W tym czasie zlikwidowano ponad 8 tys. punktów dowodzenia islamistów oraz prawie 54 tys. miejsc koncentracji bojowników.

Rosyjscy saperzy zneutralizowali ponad 60 tys. ładunków wybuchowych. W prowadzonych przez rosyjskich instruktorów centrach szkolenia w Aleppo i Homsie wyszkolono 586 syryjskich saperów.

Resort obrony planuje regularne publikacje statystyk dotyczących prowadzonej operacji na terenie Syrii.

Źródło: tass.ru