Mołdawia rozpoczęła manewry „Tarcza Ognia”

18-09-18 Promocja 0 comment

17.09.2018

W Mołdawii w poniedziałek , 17 września rozpoczęły się wielonarodowe manewry wojskowe „Scutul de Foc— 2018” („Tarcza Ognia – 2018”) z udziałem żołnierzy z Rumunii i USA.

Ceremonia otwarcia odbyła się w bazie wojskowej armii mołdawskiej w Bulboacce, leżącej kilkadziesiąt kilometrach od Kiszyniowa.

Według zastępcy szefa sztabu Eduarda Ohladciuca, celem manewrów „jest wspólne szkolenie jednostek artylerii, a także podnoszenie poziomu współdziałania wojsk krajów partnerskich”.

Ohladciuc zauważył, że w manewrach biorą udział wojskowi z różnych ośrodków szkoleniowych z wszystkich garnizonów,  w sumie około 800 żołnierzy z Mołdawii (oficerów i podoficerów armii narodowej), Rumunii i Stanów Zjednoczonych.

Ćwiczenia potrwają do 21 września.

Źródło: MoldovaInform, NOI.md