Parlament Armenii zatwierdził nowelizację ustawy dot. służby wojskowej

16-11-17 Promocja 0 comment

15 listopada parlament Armenii w drugim, ostatnim czytaniu zatwierdził nowelizację ustawy „O statusie wojskowych i służbie wojskowej”. Wprowadzone zmiany pozbawiają studentów prawa do odroczenia służby wojskowej.

Za nowelizacją głosowało 86 posłów (rządząca Republikańska Partia Armenii, Blok Carukian oraz Dasznakcutiun), przeciw wypowiedziało się 6 członków partii „Wyjście” (Elk). Poprawki zostały wprowadzone mimo trwających prawie tydzień manifestacji oraz protestu głodowego studentów.

Do tej pory osoby, które ukończyły 18 lat i studiowały bezpłatnie mogły bez przeszkód ukończyć edukację i być powołane do armii dopiero po zakończeniu nauki. Zgodnie z nową ustawą odroczenie służby wojskowej będzie przysługiwać jedynie tym studentom, którzy podpiszą kontrakt z Ministerstwem Obrony i zadeklarują, że odbędą służbę po ukończeniu studiów.

Źródło: vestikavkaza.ru

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium