Prezentacja książki „Bratysława – miasto wielokulturowe”

31-03-17 Promocja 0 comment

23 marca 2017 r. w Instytucie Słowackim w Warszawie miała miejsce prezentacja tomu pokonferencyjnego  „Bratysława – miasto na skrzyżowaniu kultur”. W publikacji zostały zebrane artykuły polskich i słowackich historyków, kulturoznawców, slawistów, historyków sztuki i architektów analizujących związany z tym miastem fenomen różnorodności narodowościowej, religijnej,  językowej i kulturowej. Irena Bilińska, jako autorka jednego z tekstów oraz  specjalista w obszarze zagadnień dotyczących kultury i historii Słowacji brała udział w prezentacji publikacji i dyskusji nad dzisiejszym dziedzictwem dawnej wielokulturowości.

Wśród gości byli obecni, często goszczący na imprezach organizowanych przez Instytut Słowacki w Warszawie, studenci specjalizacji środkowoeuropejskiej Studium Europy Wschodniej UW.

Od lewej: Dyrektor Instytutu Słowackiego M. Novotný, redaktor tomu A. Oskwin, I. Bilińska, M. Rozenberg

Publiczność

Studenci SEW, dr Irena Bilińska, Dyrektor Instytutu Słowackiego Milan Novotný