ХІI Polsko-Ukraińskie Spotkanie: „Przyszłość, współczesność, przeszłość”

22-09-19 Promocja 0 comment

W dniach 19-22 września 2019 w Jaremczu odbyło się ХІI Polsko-Ukraińskie Spotkanie: „Przyszłość, współczesność, przeszłość”.

Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzenie, którego głównymi organizatorami były Przykarpacki Uniwersytet Narodowy im. Wasyla Stefanyka, Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i redakcja „Kuriera Galicyjskiego”, zgromadziło naukowców, przedstawicieli ministerstw, instytucji państwowych, władz lokalnych, dyplomatów, działaczy organizacji polskich w Ukrainie.

Spotkanie poświęcone było relacjom polsko-ukraińskim w ujęciu historycznym jak i międzynarodowej, wielopłaszczyznowej współpracy. Podczas spotkania odbył się także specjalny panel dedykowany trwającemu projektowi odbudowy dawnego Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego na górze Pop Iwan, które od niedawna wyposażone jest w nowoczesne urządzenia pomiarowe pozwalające zbierać dane meteorologiczne.

Konferencja w Jaremczu współfinansowana była przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej za pośrednictwem Fundacji „Wolność i Demokracja” z inicjatywy „Kuriera Galicyjskiego”.