Coraz bliżej Święta! Wykładowcy, studenci oraz pracownicy SEW spotkali się na symbolicznej Wigilii.

20-12-23 Promocja 0 comment

W dniach 18-19 grudnia 2023 roku w Studium Europy Wschodniej UW odbyły się spotkania wigilijne dla pracowników SEW oraz studentów Studiów Wschodnich.

Pierwsze spotkanie wigilijne dla studentów i ich wykładowców odbyło się 18 grudnia. Organizacją wydarzenia zgodnie z tradycją zajęli się studenci pierwszego roku licencjatu. Podczas części oficjalnej dr Irena Bilińska wraz z Panem dyr. Janem Malickim wręczyli nagrody trzem studentom z każdego roku, którzy w ubiegłym roku akademickim uzyskali najwyższą średnią. Studenci zaś na podstawie przeprowadzonych ankiet, przyznali nagrody dla swoich wykładowców w 5 kategoriach:

  • Za najciekawiej prowadzone wykłady dyplom zdobył dr Anton Saifullayeu.
  • Za największe serce względem studentów nagrodzona została dr Irena Bilińska.
  • Za gwarantowany brak nudy podczas zajęć studenci nagrodzili Pana Andrzeja Buczyńskiego.
  • Dr hab. Mariusz Kowalski otrzymał dyplom za najlepsze poczucie humoru.
  • Profesor Andrzej Żbikowski został nagrodzony za najciekawsze i najliczniejsze dygresje.

Podczas części nieoficjalnej wszyscy mieli możliwość porozmawiać jedząc wypieki i potrawy przygotowane przez studentów. Wszystkim nagrodzonym studentom i wykładowcom gratulujemy i dziękujemy za obecność.

Drugie spotkanie wigilijne dla pracowników naukowych, administracyjnych i sympatyków Studium Europy Wschodniej UW odbyło się 19 grudnia w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich UW.  Na spotkaniu obecna była również delegacja Koła Naukowego Studium Europy Wschodniej UW. Zgromadzonych gości przywitał dyrektor Jan Malicki, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim pracownikom za zaangażowanie w 2023 roku, który obfitował w liczne działania  o charakterze naukowym, konferencyjnym i promocyjnym.

W trakcie spotkania była niepowtarzalna okazja posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu Poniemnie, które działa pod auspicjami Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce UW. Repertuar zespołu to tradycyjne pieśni ludowe z terenu Poniemnia, śpiewane a cappella w lokalnych dialektach języka polskiego i białoruskiego. Zespół rekonstruuje repertuar, który był zbierany w ramach etnomuzykologicznych badań terenowych w dorzeczu rzeki Niemen i okolicach na terenie Białorusi. W składzie zespołu znalazła się absolwentka Studiów Wschodnich, Pani Anastasia Nekrasova.

Z tego miejsca życzymy wszystkim wspaniałych Świąt i zdrowia, pomyślności, wytrwałości i sukcesów w Nowym Roku 2024!

Fot. DIP SEW / Koło Naukowe SEW UW