Delegacja SEW UW z wizytą studyjną w Sofii (Bułgaria)

12-04-24 Promocja 0 comment

W dniach 10-13 kwietnia delegacja Studium Europy Wschodniej UW w składzie: dr David Kolbaia, prof. dr hab. Helena Krasowska oraz Diana Brutyan wraz z partnerami, członkami klubu Wschodniej Szkoły Letniej (WSL) dr Rustisem Kamuntavičiusem (Uniwersytet im. Wlk. Ks. Witolda w Kownie, Litwa) i dr hab. Romanem Chmelykiem, dyrektorem muzeum Historycznego we Lwowie przebywa z wizytą w stolicy Bułgarii, Sofii.

W związku z planowaną organizacją w październiku br. Konferencji Międzynarodowej oraz Zjazdu Absolwentów WSL delegacja odbyła w pierwszych dniach spotkania z:
  • Danielem Vatchkovem, dyrektorem Instytutu Badań Historycznych BAN,
  • Iwoną Januszko-Dudką, I radcą i zastępcą Ambasadora RP w Sofii
  • Vladimirem Penchevem, dyrektorem Insytutu Etnologii BAN.
  • Iryną Kozik, I sekretarzem Ambasady Ukrainy w Sofii.
Delegacja odwiedziła również sale w obu instytutach gdzie będą odbywały się obrady Konferencji. Gospodarzami pobytu jest Instytut Badań Historycznych BAN.