dr David Kolbaia autorem znaczka pocztowego z wizerunkiem Grzegorza Peradze. 'Święty z UW na znaczku’ w wiosennym numerze pisma „UW”.

11-04-23 Promocja 0 comment

Znaczek został zaprojektowany z okazji 80-lecia śmierci Grzegorza Peradzego i przedstawia postać prawosławnego, świętego męczennika  na tle bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. O kulisach powstania wyróżnionego przez Pocztę Gruzińską projektu oraz o inspirującej sylwetce Peradzego można przeczytać we wiosennym numerze pisma „UW”(PISMO UCZELNI NR 1 (106) 2023), Święty z UW na znaczku (autor: Justyna Weber), str. 46-47.

dr David Kolbaia ze Studium Europy Wschodniej UW, jest historykiem, orientalistą i kartwelologiem, tłumaczem i badaczem tekstów starogruzińskich, założycielem i redaktorem naczelnym czasopisma „Pro Georgia. Journal of Kartvelological Studies”. Pod jego redakcją ukazały się dzieła św. Grzegorza Peradzego w języku gruzińskim i angielskim.