Dzień Otwarty na UW – 22 kwietnia w Studium Europy Wschodniej wszystkie ręce na pokład

24-04-23 Promocja 0 comment

W ostatnią słoneczną sobotę, wszyscy zainteresowani rozpoczęciem studiów na Uniwersytecie Warszawskim mieli możliwość wzięcia udziału w Dniu Otwartym. Piękna, wiosenna pogoda sprzyjała odwiedzinom na Kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie czekało ponad 70 stoisk jednostek uniwersyteckich, w tym Studium Europy Wschodniej. Frekwencja dopisała i blisko 5 tysięcy zwiedzających przyszło zapoznać się z ofertą studiów i warunkami studiowania.

Osoby zainteresowane ofertą Studiów Wschodnich miały okazję porozmawiać z przedstawicielami koła studenckiego SEW na stoisku jak i zadać pytania bezpośrednio wykładowcom, którzy wyczerpująco odpowiadali na wszelkie pytania podczas specjalnego spotkania z kandydatami w starej Bibliotece Uniwersyteckiej. Do dyspozycji przyszłych studentów byli znakomici eksperci w dziedzinie Europy Wschodniej, Azji Środkowej, naukowcy oraz dyplomaci m.in.  dr  Ludwika Włodek, dr Aleksiej Wasiljew, konsul dr Jarosław Książek, dr Dariusz Maciak, dr Szahla Kazimowa oraz dr Marek Radziwon.  Gdyby pomimo wyczerpujących odpowiedzi, ktoś nie był przekonany, że warto studiować w SEWie, odwiedzający mogli  porozmawiania osobiście z dyrektorem-współzałożycielem SEWu –  Janem Malickim, który z tej okazji, w wyjątkowej stylizacji, osobiście zapraszał do zdobywania wykształcenia na Studiach Wschodnich.

Oprócz bogatej wiedzy kadry SEWu i studenckich doświadczeń, na kandydatów czekały materiały informacyjne o działalności Studium oraz egzemplarze publikacji Wydawnictwa SEW. Na chętnych do udziału w quizie nt. wiedzy z regionu czekały drobne upominki w postaci kubków oraz długopisów.  Goście mogli także posmakować regionalnych słodkości, lemoniady gruzińskiej oraz kwasu chlebowego.

Do zobaczenia w październiku!