Egzaminy dla kandydatów z Ukrainy na studia w Polsce

20-05-19 Promocja 0 comment

W dniach 16-17 maja w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie wykładowcy SEW UW przeprowadzili egzaminy dla kandydatów z Ukrainy na studia w Polsce. W pierwszym dniu odbyły się rozmowy kwalifikacyjne na Program dla Młodych Naukowców, którzy kandydują na roczne stypendium rządu polskiego na rożnych uczelniach w Polsce, w zależności od zainteresowań i zdobytych już kwalifikacji, osiągnięć naukowych, dydaktycznych.

17 maja odbywały się egzaminy  dla kandydatów na dwuletnie Studia Wschodnie w SEW UW  i  semestralne Studia Wschodnie / przemienne/ dla studentów z uczelni wchodzących w skład Konsorcjum Uniwersytetów Wschodnich- byli to głownie studenci z Akademii Kijowsko- Mohylańskiej  oraz Uniwersytetu Narodowego- Akademia Ostrogska. Kandydaci wykazali dobrą znajomość problemów historycznych, współczesnych stosunków międzynarodowych, sfery europejskiego bezpieczeństwa, wspólnych relacji polsko-ukraińskich.  Komisja z SEW UW pracowała w składzie; prof. Aleksandra Hnatiuk, dr David Kolbaia,  płk rez. prof. Tadeusz Krząstek. Komisje bardzo ucieszyła obecność na rozmowach kwalifikacyjnych absolwentów Studiów Wschodnich SEW UW, naszych byłych studentów, którzy ponownie chcą zdobywać wykształcenie w studium pod kierownictwem naukowym swoich byłych profesorów.

Tadeusz Krząstek