Kazachstan: Zjazd Partii Komunistycznych Azji

11-12-19 Promocja 0 comment

6-7 grudnia br. w Nur – Sultanie (stolica Kazachstanu, była Astana) odbył się zjazd partii Komunistycznych krajów Azji Środkowej

Zgodnie z tradycją zjazd rozpoczął się od uroczystego wręczenia nagród („140 lat od urodzenia Stalina”), które otrzymali “najbardziej dostojni i godni towarzysze”. 

Na  spotkaniu  uczestnicy omówili przygotowania do nadchodzącego XXXVI ogólnego Zjazdu oraz  obchodów 75. letniej rocznicy Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, które odbędą się 9  maja 2020 r.

W trakcie posiedzenia poruszono m.in. sprawę starań zachodu, by zafałszować prawdziwą historię i odebrać narodowi radzieckiemu chwałę należną mu za heroizmokazany podczas II wojny.

Jako negatywny przykład przedstawiciele partii komunistycznych podali, mającą ich zdaniem miejsce ostatnimi czasy, wielką aktywność pozarządowych organizacji amerykańskich w Kirgistanie, gdzie usiłują one destabilizować sytuację polityczną i narzucić obywatelom Kirgistanu zachodnie wartości. Kolejnym niepokojącym sygnałem jest tworzenie w Azji Środkowej młodzieżowych organizacji  finansowanych z USA.

Oddzielną uwagę towarzysze  poświęcili kwestiom organizacyjnym dot. współpracy partii komunistycznych w ramach byłego ZSRS. I tak np. Kazachstan szykuje się do świętowania 100 lecie powstania Kazachskiej Partii Komunistycznej.

Zjazd zakończył się spotkaniem z członkami frakcji “Narodowi Komuniści” w Mażlisie(Parlament Kazachstanu).

Źródło: https://kprf.ru/kpss/190140.html?fbclid=IwAR2GAv_cBHktjZhxY3g7zRVAg4MAIuCgHF4rLbmBHF4C9gPKy8j9_2umYYc

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium