„Konferencja na rzecz przystąpienia do Europejskiej Przestrzeni Badawczej” w Tbilisi z udziałem Stacji Kaukaskiej SEW UW.

26-03-24 Promocja 0 comment

W dniach 21-22 marca 2024 roku,  Daria Szlezyngier, koordynatorka Stacji Kaukaskiej SEW UW, wzięła udział w „Konferencji na rzecz przystąpienia do Europejskiej Przestrzeni Badawczej” w ramach Europejskich Dni Badań i Innowacji 2024 („Conference on joining the European Research Area”, The European R&I Days 2024) w Tbilisi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Georgia’s Researchers’ Mobility Programme – program finansowany przez Unię Europejską i realizowany przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD).

Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości przedstawicieli gruzińskich uczelni, ośrodków badawczych i organizacji finansujących badania na temat możliwości finansowania badań w państwach członkowskich UE.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele czołowych instytucji działających w obszarze badań naukowych i uczelni w Gruzji m,in., Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej, Ministerstwa Edukacji, Nauki i Młodzieży,  Narodowej Fundacji Nauki  im. Szoty Rustawelego, Agencji Innowacji i Technologii, oraz liczne delegacje z  Niemiec, Francji, Austrii, Litwy, Bułgarii, Łotwy, Polski, Grecji, Węgier i Czech.

Dzięki uprzejmości Ambasady RP w Tbilisi,  w trakcie wydarzenia Polskę reprezentowała Daria Szlezyngier z ramienia Stacji Kaukaskiej SEW UW. W swojej części wystąpienia, koordynatora Stacji opowiedziała zebranym o polskich programach stypendialnych, nagrodach, szkołach i grantach dla studentów i naukowców z Gruzji, oferowanych i koordynowanych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, Studium Europy Wschodniej UW oraz Centrum Mieroszewskiego.

Fot.: Georgia’s Researchers’ Mobility Programme, D.S.