Mer Moskwy: zwycięstwo nad koronawirusem jest już bliskie

21-11-20 Promocja 0 comment

Jesteśmy już blisko zwycięstwa nad koronawirusem, napisał mer Moskwy Siergiej Sobianin na swoim prywatnym blogu komentując zainaugurowany w 2019 r. program modernizacji 135 moskiewskich szpitali.

„Zwycięstwo nad pandemią jest już bliskie, wtedy dla pacjentów znowu będzie miało istotne znaczenie pójście do lekarza jak najbliżej swojego domu oraz to, żeby wizyta odbyła się w maksymalnie komfortowych warunkach”.

Chociaż mer mówi o bliskim zwycięstwie, liczba dobowych przypadków zakażenia koronawirusem osiągnęła kolejny rekord. 20 listopada poinformowano o 24 318 nowych zakażeniach.

Dzień wcześniej łączna liczba przeprowadzonych dotychczas testów z pozytywnym wynikiem  przekroczyła 2 mln. Ponad 25% zakażeń odnotowano w stolicy kraju.

W Moskwie do połowy stycznia przyszłego roku obowiązują ograniczenia obejmujące działalność restauracji, kawiarni, klubów nocnych (muszą być zamknięte od 23.00 do 06.00), odwołano imprezy masowe, uczniowie klas od 6 do 11 uczą się zdalnie. Dotyczy to również studentów. Nie odbędzie się też tradycyjne huczne świętowanie Sylwestra.

Szefowa służb sanitarnych (Rospotriebnazdor) Anna Popowa zaapelowała do Rosjan, żeby nie odwiedzali miejsc publicznych bez „wyższej konieczności”, chroniąc siebie i bliskich. Wg niej, sytuacja z koronawirusem w Rosji pogarsza się, a przed lockdownem może uchronić wyłącznie restrykcyjne przestrzeganie zaleceń sanitarnych oraz ograniczeń wprowadzonych wcześniej.

Źródło: lenta.ru