Nagroda im. Iwana Wyhowskiego wręczona

22-05-18 Promocja 0 comment

W dniu 22 maja 2018 w Sali Balowej Pałacu potockich Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się ceremonia wręczenia V Nagrody im. Iwana Wyhowskiego pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Ceremonię tradycyjnie poprowadził dyr Jan Malicki oraz prorektor Maciej Duszczyk.

Podczas ceremonii pan Marcin Przydacz – delegat Prezydenta RP do Kapituły odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Z kolei pan Romuald Łanczkowski, doradca marszałka Senatu RP odczytał list Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Laureatem tegorocznej Nagrody został prof. Igor Iliushyn.

Oprócz Nagrody głównej, którą stanowi możliwość rocznego pobytu naukowego na kolejno odwiedzanych 6 polskich uniwersytetach wręczone zostały także staże przy Nagrodzie umożliwiające 4-miesięczny pobyt badawczy na 2 polskich uniwersytetach. Laureatami staży w roku 2018 zostali:

• Nataliia Antoniuk
  • Oksana Buchko
  • Lesіa Dorosh
  • Alla Goriushkina
  • Liubov Halkiv
  • Oleksandra Lohunova
  • Andriy Luchakivskyy
  • Oksana Polinkevych
  • Ihor Stolyarchuk
  • Iryna Sulym
  • Vitalii Telvak
  • Yaryna Turchyn
  • Vitalii Vasylyshyn

Laureatowi oraz stażystom serdecznie gratulujemy!