Pani Marszałek Parlamentu Azerbejdżanu z wizytą na UW.

21-04-23 Promocja 0 comment

Prof. Sahiba Gafarova wygłosiła wykład otwarty pt. Dialogue and solidarity: Azerbaijan’s vision for cooperation and development, na temat perspektywy Azerbejdżanu w zakresie rozwoju tego kraju i współpracy międzynarodowej, w tym współpracy z polskimi uczelniami i instytucjami naukowymi. Wizyta Pani Marszałek miała związek z odebraniem medalu Uniwersytetu Warszawskiego, z rąk prof. Alojzego Z. Nowaka- rektora UW, który jest wyrazem uznania dla Marszałek Parlamentu Republiki Azerbejdżanu za działania na rzecz dialogu polsko-azerbejdżańskiego.

Prof. Sahiba Gafarova jest absolwentką filologii rosyjskiej i angielskiej Uniwersytetu Języków Azerbejdżanu. W latach 2004–2020 pełniła funkcję prorektor ds. współpracy międzynarodowej Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego. W ramach stypendium Fulbrighta pracowała również w Institute for Women’s and Gender Studies Uniwersytetu Michigan. Na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy przewodniczyła podkomisjom ds. równości płci, rasizmu i ksenofobii. Jest wieloletnią deputowaną parlamentu Azerbejdżanu, a od 2020 roku przewodniczy jego pracom jako marszałek. (info UW)

Podczas uroczystości byli obecni przedstawiciele Studium Europy Wschodniej, na czele z dyrektorem Janem Malickim.