Podcast Studium Europy Wschodniej UW- „Lubelska Czwórka” (odc. 5)

15-12-22 Promocja 0 comment

Prezentujemy piąty odcinek z serii “Lubelska Czwórka: Forum intelektualistów, polityków, działaczy z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi”, realizowany w ramach trzeciego sezonu Podcastu Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

W ostatniej, piątej rozmowie w ramach serii „Lubelska Czwórka” pułkownik rez. Tadeusz Krząstek – wykładowca w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz honorowy profesor Narodowego Uniwersytetu Akademia Ostrogska, przedstawia historię wzajemnych stosunków polsko-litewskich i polsko-ukraińskich, mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w tych trzech krajach. Ocenia również rolę Białorusi w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W rozmowie poruszono również kwestię perspektyw rozwoju trójstronnej współpracy pomiędzy Polską, Litwą a Ukrainą w zakresie bezpieczeństwa, kulisach współpracy wojskowej polsko-ukraińskiej oraz wniosków, które NATO może wyciągnąć z aktualnych wydarzeń.

Rozmowę prowadzi Sławomir Kirdzik

Podcast powstał w ramach zadania publicznego finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie “Dyplomacja publiczna 2022”

Do odsłuchu również na Apple Podcast i Google Podcast:

„Clarion” by Scott Buckey (scottbuckley.com.au) – Creative Commons BY 4.0 license